Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 1 kwietnia 2012

Uliczny targ / Street Market


Dzisiaj miałam okazję odwiedzić uliczny targ, ponieważ od kilku dni znajduje się od na jednej z głównych ulic. Szczerze mówiąc, uwielbiam takie miejsca i bardzo często żałuję, że w Aberdeen nie ma żadnego targu, który odbywałby się regularnie. To byłoby cudowne uczucie móc pójść tam kiedy się chce, kupować warzywa i owoce, których smak byłby o niebo lepszy od tych kupionych w supermarkecie.
Na targu zdecydowałam się kupić pomidorki koktajlowe i szparagi od kilku Francuzów ponieważ ich produkty miały naprawdę dobrą jakość, a przy okazji mogłam porozmawiać w ich języku chociażby przez moment, co było naprawdę ciekawym przeżyciem chociażby dlatego że nieczęsto mam okazję spotkać Francuzów na północy Szkocji.
Co więcej, zaraz po powrocie do domu, zrobiłam zdjęcie moich zakupów specjalnie dla Was!

PS. Jutro wrzucę przepis na gnocchi z pesto i fasolką szparagową. Nie przegapcie tego :)

ENGLISH:
Today I had a chance to visit the street market which was held this weekend on one of the streets. I love such places and I really regret the fact that we don't have any regular street market in Aberdeen. It would be so amazing to go there and buy those vegetables and fruits, which taste is undoubtedly better than those bought in supermarket. Anyway, I decided to buy cherry tomatoes and a bunch of asparagus from French people because their products had really great quality. In addition, I could speak their language just for a moment, which was really enjoyable experience, as it's really hard to meet the French in the North Scotland. Having came back home, I made a picture for you! Enjoy :)

PS. Tomorrow, i'll upload the recipe for gnocchi with pesto and green beans. Don't miss it :)2 komentarze: