Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 9 września 2012

Pizza or tortilla?

Ostatnio mówiłam Wam, że strasznie mi się spodobał październikowy numer magazynu delicious. Na jednej ze stron znalazłam pomysł na pizzę na bazie tortilli. Jako że akurat tego dnia musiałam zużyć mozarellę to postanowiłam go dostosować pod siebie i zmodyfikować- zamiast wersji z passatą i pieczarkami, zrobiłam własną- z oliwą, suszonymi pomidorami, czosnkiem, mozzarellą i rukolą. Do tego użyłam pełnoziarnistych placków zamiast zwykłych. Efekt? Trochę żałowaliśmy, że zrobiliśmy tylko takie 3 małe pizze, bo apetyt był zdecydowanie na więcej :)

Doszłam do wniosku, że spędzam zdecydowanie za dużo czasu w kuchni. Nie dość że we wtorek mamy kontrolę na mieszkaniu to za każdym razem jak wysprzątamy kuchnię to wpadam na jakiś super pomysł i kończy się bałaganem. Ale przynajmniej zdrowo się odżywiamy, a będzie jeszcze zdrowiej! I zdecydowanie więcej śniadań, bo ileż można jeść płatki z mlekiem lub kanapkę z żółtym serem? :)

Przepis na porcje dla 2 osób:
- 4 placki tortilli (np razowe)
- oliwa
- dwa ząbki czosnku
- 4 garście rukoli (po 1 na każdy placek)
- ok. 6 suszonych pomidorów (12 połówek)
- ok. 6 plasterków mozzarelli

Na początku smarujemy pędzelkiem oliwę na cieście. Następnie kładziemy pokrojony na plasterki czosnek, dodajemy rukolę, a na końcu suszone pomidory. Zapiekamy w temperaturze 180 stopni z termoobiegiem przez około 12 minut. Na dwie minuty przed końcem pieczenia dodajemy plasterki mozzarelli, aby mogła się roztopić. Podajemy od razu :)


ENGLISH VERSION:
Recently, I've told you that I really liked the October issue of delicious. magazine. I found really great idea for dinner on one of pages- pizza but made on tortilla base. Because of the fact that I had to use mozzarella that day I decided to adjust the recipe for myself. Instead of making pizza with passata and mushrooms I prepared it with sundried tomatoes, mozzarella and rocket. Besides, I used wholewheat tortillas. Results? We really regretted not making more than 3 of them ;)

I realized that I spend too much time in the kitchen. Not only we are about to have an inspection in our flat but also every time we clean kitchen, I came up with some idea (great) and then there's mess again. But at least we started to eat well and it will be even better! And I'll show you more ideas for breakfasts because I'm tired of eating cereals with milk or sandwich with cheese ;)


Recipe for 2 people:
- 4 tortillas
- olive oil
- 2 garlic cloves
- 4 bunches of rocket
- about 6 sundried tomatoes (12 halves)
- about 6 slices of mozzarella

Firstly, paint tortillas with olive oil using a brush. Then put garlic slices on it, add rocket and sundried tomatoes cut into slices. Cook for 12 minutes in 180 degrees (C). For the last two minutes add mozzarella on the top and let it melt. Serve straightaway!2 komentarze: