Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 31 stycznia 2013

Sweet Naughty Beginning sandwitch


Nie macie pomysłu na śniadanie we dwoje? Tosty z serkiem ricotta, miodem, bananami i czekoladą na pewno postawią Was na nogi i uprzyjemnią dzień już na samym początku. Pomysł na nie znalazłam w ostatniej książce Jamiego "15 minute meals" i od razu wiedziałam, że chcę spróbować ;) Pierwsze ciepłe tosty na słodko, ale wiem, że nie ostatnie :)
Jak dobrze jest mieć egzaminy z głowy.. Szkoda tylko, że miałam 2 dni odpoczynku tylko i nowy semestr się zaczął. Znowu będę przesiadywać godzinami w bibliotece i uczyć się na zmianę makroekonomii, statystyki i rachunkowości. Ale dam radę jakoś i odżyję w czerwcu, bo zaraz po egzaminach wybieram się z S. na Majorcę.
Miłego dnia, moi drodzy! :)

Słodki Niegrzeczny Początek

25g serka ricotta
1 łyżeczka miodu
20g gorzkiej czekolady (70% najlepiej)
1 mały banan
2 kromki chleba

Wymieszaj serek z miodem, pokrój czekoladę na małe kosteczki, obierz banana ze skórki i pokój na plasterki. Na kromce nakładaj kolejno: serek wymieszany z miodem, kawałki banana, czekoladę. Przykryj drugą kanapką i podgrzej w tosterze. Smacznego!

Sweet Naughty Beginning

25g ricotta cheese,
1 heaped tsp runny honey,
20g dark chocolate (70% cocoa solids),
1 small banana,
2 slices of bread

Beat the ricotta with the honey, smash the chocolate, and peel and roughly chop the banana. Place 1 piece of bread in a toastie maker, then spread the ricotta on top. Lay over the banana and scatter over the chocolate. Top with the second piece of bread and toast away.

2 komentarze: